O mnie

cropped-DON99212.jpgPiotr Czekierda urodził się 25 września 1976 roku we Wrocławiu. Jest wrocławskim przedsiębiorcą i społecznikiem. Ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu.

Współtwórca wrocławskiego Cydru Meli Melum, współzałożyciel Collegium Wratislaviense – wiodącego ośrodka edukacji spersonalizowanej, pomysłodawca Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość. Projekty realizował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. we Francji, Niemczech, Malcie, Litwie, Izraelu, Słowenii, Białorusi. Z wykształcenia jest politologiem, studiował także filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.

W czasach szkolnych zajmował się teatrem, w czasie studiów pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy a także jako wolontariusz służąc dzieciom i młodzieży z trudnych dzielnic. Jako pracownik Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa został laureatem Nagrody Głównej Pro Publico Bono dla Najlepszej Lokalnej Inicjatywy Edukacyjnej. W latach 2006 – 2008 był tutorem Programu Liderzy PAFW realizowanego przez Stowarzyszenie „Szkoła Liderów” założonego przez prof. Zbigniewa A. Pełczyńskiego. Był inspiratorem powołania Kolegium Tutorów, które pozostawił swoim współpracownikom. W czerwcu 2014 roku, jako członek – założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny „Nurt”, został laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia za zorganizowanie wrocławskiego Orszaku Trzech Króli.

Piotr Czekierda od 2 marca 2015 zasiada w Radzie Partycypacyjnej przy Prezydencie Wrocławia, jest także członkiem Rady Interesariuszy Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Członek zespołu rocznika filozoficznego Teologia Polityczna, w latach 2008 – 2012 kierował wrocławskim Klubem Teologii Politycznej. Inicjator pierwszego wrocławskiego Orszaku Trzech Króli. Jego pasją są jazz, blues i koszykówka. Prywatnie szczęśliwie żonaty, tata trójki dzieci.