O mnie

cropped-DON99212.jpgPiotr Czekierda urodził się 25 września 1976 roku we Wrocławiu. Jest wrocławskim przedsiębiorcą i społecznikiem. Ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu.

Współtwórca wrocławskiego Cydru Meli Melum, współzałożyciel Collegium Wratislaviense – wiodącego ośrodka edukacji spersonalizowanej, pomysłodawca Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość. Projekty realizował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. we Francji, Niemczech, Malcie, Litwie, Izraelu, Słowenii, Białorusi. Z wykształcenia jest politologiem, studiował także filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.

W czasach szkolnych zajmował się teatrem, w czasie studiów pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy a także jako wolontariusz służąc dzieciom i młodzieży z trudnych dzielnic. Jako pracownik Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa został laureatem Nagrody Głównej Pro Publico Bono dla Najlepszej Lokalnej Inicjatywy Edukacyjnej. W latach 2006 – 2008 był tutorem Programu Liderzy PAFW realizowanego przez Stowarzyszenie „Szkoła Liderów” założonego przez prof. Zbigniewa A. Pełczyńskiego. Był inspiratorem powołania Kolegium Tutorów, które pozostawił swoim współpracownikom.

Członek zespołu rocznika filozoficznego Teologia Polityczna, w latach 2008 – 2012 kierował wrocławskim Klubem Teologii Politycznej. Inicjator pierwszego wrocławskiego Orszaku Trzech Króli. Jego pasją są jazz, blues i koszykówka. Prywatnie szczęśliwie żonaty, tata trójki dzieci.