Więcej o Piotrze

Piotr Czekierda jest wyróżnianym nagrodami wrocławskim przedsiębiorcą i społecznikiem, autorem publikacji, a także trenerem i konsultantem. Ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu.

Prezes i współzałożyciel Collegium Wratislaviense – wiodącego ośrodka edukacji spersonalizowanej, współtwórca wrocławskiego Cydru Meli Melum,  pomysłodawca Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość. Piotr Czekierda był nominowany w plebiscycie Gazety Wrocławskiej Polska The Times na Skutecznego Menedżera 2015 roku. Od marca 2016 jest mentorem w MIT Enterprise Forum Poland – prestiżowym programie akcelaracyjnym wspierającym najlepsze polskie startupy w globalnym rozwoju.  

Piotr Czekierda od 2 marca 2015 zasiada w Radzie Partycypacyjnej przy Prezydencie Wrocławia, jest także członkiem Rady Interesariuszy Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Od 2016 roku, z nominacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zasiada także w Radzie Kuratorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Pełnił także rolę jurora w Konkursie Mikrograntów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Projekty realizował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w USA, Francji, Włoszech, Niemczech, Malcie, Litwie, Izraelu, Słowenii, Białorusi. 

Piotr studiował politologię, filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie. W czasach szkolnych zajmował się teatrem, w czasie studiów pracował jako dziennikarz radiowy (Radio Kolor, Polskie Radio) i prasowy (Dziennik Życie) a także jako wolontariusz służąc dzieciom i młodzieży z trudnych dzielnic oraz osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Jako pracownik Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa został w 2003 roku laureatem Nagrody Głównej Pro Publico Bono dla Najlepszej Lokalnej Inicjatywy Edukacyjnej. W latach 2006 – 2008 był tutorem Programu Liderzy PAFW realizowanego przez Stowarzyszenie „Szkoła Liderów” założonego przez prof. Zbigniewa A. Pełczyńskiego. Był autorem pierwszych programów tutoringowych we Wrocławiu. W czerwcu 2014 roku, jako członek – założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny „Nurt”, został laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia za zorganizowanie wrocławskiego Orszaku Trzech Króli, którego był inicjatorem.

Członek zespołu rocznika filozoficznego Teologia Polityczna, w latach 2008 – 2012 kierował wrocławskim Klubem Teologii Politycznej. W okresie 2014 – 2015 był seminarzystą międzynarodowego Programu Skarb Solidarności realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II (wydana w ramach projektu książka miała swoją premierę w Brukseli i była prezentowana na wiodących uniwersytetach amerykańskich, m.in. Brown University, Notre Damme, Purdue, DePaul).

Bardzo lubi jazz, blues i koszykówkę. Wspólnie z żoną i czwórką dzieci mieszka we Wrocławiu.